Producenci

farby do włosów, henna

Kosmetyki naturalne, czyli czym farbować włosy

Piękne i zadbane włosy to wizytówka każdej kobiety. Dlatego tak ważne jest, to by kupować farby do włosów, które nie zawierają dużej ilości PPD i które pomogą w odżywieniu włosów.

Bo zdrowie jest najważniejsze


Panie, które stawiają na koloryzację powinny sprawdzić naturalne farby do włosów. Wśród opcji najbardziej naturalnych ciekawym rozwiązaniem jest henna. Jednak jej zapach i to, w jakim stopniu pokrywa włosy, nie zawsze każdemu odpowiada. Dlatego można znaleźć farby, w których producent zadbał o to by zawartość PPD, czyli najbardziej uczulającej substancji, była jak najmniejsza.

Piękne włosy, to piękny kolor


Wybór wśród farb z wielością naturalnych składników jest ogromny. Poszukując farby do włosów warto zastanowić się, czy chcemy jedynie brać pod uwagę to, czy farba długo będzie się zmywała, czy może ważniejsze dla nas jest to, czy farba faktycznie przykryje siwe włosy lub, czy jej intensywność będzie dla nas zadowalająca. Wybierając szamponetkę do włosów, która daje efekt do kilku myć, nie musimy się martwić zbytnio, czy kolor faktycznie nam się spodoba. Jednak kupując farbę trwałą, czyli taką, która będzie zmywać się przez dłuższy czas, musimy znaleźć kolor, który będzie nam odpowiadał.

Jak często farbować włosy?


Każda osoba, która chce mieć piękne i zdrowe włosy powie, że zbyt częste farbowanie, nawet naturalnymi farbami nie wpłynie na nie korzystnie. Pielęgnacja, przy wyglądzie włosów jest najistotniejsza. Dopiero później można myśleć o tym, na jaki kolor pofarbować włosy.
Farba nie naprawi naszych włosów, choć początkowy efekt, zaraz po farbowaniu może dawać takie wrażenie. Jednak jeśli włos był zaniedbany przed farbowaniem, to po kilku myciach włosy powrócą do swoich problemów. Tak, więc dopiero wypielęgnowane włosy dobrze jest podkreślić pięknym kolorem. A wybierając farbę i stosując ją na wypielęgnowane i zadbane włosy należy wybierać farby, które będą odżywiać włosy, nawilżać je i chronić. Do takich farb należą kosmetyki, w których składzie większość, czyli około 75%, stanowią składniki naturalne. Dlatego tak istotne jest czytanie etykiet.

Który kolor farby do włosów wybrać


Nie ma sensu farbować włosów z blond na czarny i odwrotnie. W obu przypadkach nie otrzymamy oczekiwanego rezultatu. Jeśli chcemy zmienić kolor włosów, wybierajmy o ton lub dwa tony ciemniejsze/jaśniejsze kolory farb od naszych obecnych włosów. W innym wypadku nawet najlepsza farba narobi więcej szkody niż pożytku włosom.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl