Przy zakupie za minimum 350,00 zł dostawa GRATIS !!!*

Czy można pić kawę przy nadciśnieniu? Jeśli tak, to jaką?

Osoby, u których zdiagnozowano nadciśnienie, nie powinny pić kawy. A przynajmniej często się tak słyszy. Z tego powodu wielu jej koneserów, chorujących na nadciśnienie tętnicze, odstawia ulubiony napój. Ty również zmagasz się z takim problemem? Koniecznie przeczytaj dzisiejszy wpis na naszym blogu! Dowiesz się z niego, czy przy nadciśnieniu można pić kawę, a jeśli tak, to jaką.

Kawa a nadciśnienie – fakty i mity

Mówi się, że kawa podnosi ciśnienie, dlatego osoby borykające się z nadciśnieniem tętniczym powinny ją stanowczo odstawić. Jednak według badań, przeprowadzonych na osobach z nadciśnieniem tętniczym, wynika, że podczas picia kawy, wzrost ciśnienia często nie występuje. Wyjątek stanowią ci, którzy mają wysokie ciśnienie, a przy tym piją kawę bardzo sporadycznie lub wcale. To właśnie oni są najbardziej narażeni na nagłe skoki ciśnienia.

Sekret tkwi w ilości kawy, którą się spożywa. Jeśli masz problemy z nadciśnieniem, a w ciągu dnia pijesz od 3 do 5 filiżanek kawy, to ryzyko związane z zagrożeniami sercowo-naczyniowymi jest stosunkowo niskie. Pod warunkiem, że są to filiżanki, a nie duże kubki!

Jaką kawę wybrać, gdy choruje się na nadciśnienie?

Zatem, jeśli cierpisz na nadciśnienie, możesz pić kawę. Wybierz jej odpowiedni rodzaj i zadbaj o to, aby ilość napoju w ciągu dnia nie przekraczała 4-5 małych filiżanek. Wówczas będzie to dla Ciebie bezpieczne.

Przy nadciśnieniu powinieneś pić kawę dobrej jakości. Wybór odmian jest duży, dlatego musisz wiedzieć, że najlepsze kawy pochodzą z Ameryki Środkowej i Południowej, a także z Afryki oraz Azji. Znajdziesz je w naszym sklepie internetowym. Warto po nie sięgnąć, zwłaszcza że są ekologiczne i posiadają odpowiednie certyfikaty, poświadczające jakość.

Kawa Robusta czy Arabica?

Wybierz tę kawę, która najbardziej Ci smakuje. Możesz zdecydować się na Robustę lub Arabicę. Często są one łączone w różnych proporcjach. Każda z nich różni się w smaku. Co więcej, sposób palenia ma tutaj duże znaczenie.

- Arabica charakteryzuje się raczej łagodnym, korzennym smakiem i jednocześnie bardzo głębokim aromatem. Często wzbogacona jest o słodkie nuty smakowe, np. czekoladę. Zawiera 1-1,5% kofeiny w każdym ziarnie, dlatego pijąc ją, nie licz na szczególnie duży przypływ energii. Arabica łagodnie pobudzi Cię do działania.

- W przypadku Robusty możesz spodziewać się intensywniejszego, ostrzejszego i bardziej gorzkiego smaku. Zdarza się, że bywa nieco cierpki. Do tego zawiera znacznie więcej kofeiny, bo mniej więcej 2,7%. To znacznie więcej niż Arabica. To idealna opcja na poranną pobudkę.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl