Przy zakupie za minimum 350,00 zł dostawa GRATIS !!!*

Czy można brać probiotyki profilaktycznie? Rozwiewamy wątpliwości

Odpowiednia flora bakteryjna jest bardzo ważna w prawidłowym funkcjonowaniu Twojego organizmu. Pomocą w utrzymaniu jej na odpowiednim poziomie są probiotyki. W ich skład wchodzą żywe kultury bakterii, a najczęściej zaleca się je przyjmować przy antybiotykoterapii. Pomagają odbudować zachwianą mikroflorę jelitową. A ich dobroczynny wpływ odczuwasz w całym organizmie. Czy można brać probiotyki profilaktycznie, stosując je przez dłuższy czas? Podpowiadamy!

Kiedy warto przyjmować probiotyki?

Probiotyki przyjmowane w trakcie i po antybiotykoterapii chronią Twoją florę bakteryjną przed niszczącym działaniem antybiotyku. Wspomagają odbudowę ilości dobroczynnych drobnoustrojów. Natomiast, podczas biegunki i wymiotów stosowanie odpowiedniego probiotyku może znacząco skrócić czas choroby i osłabić dolegliwości z nią związane. Ich zażywanie zaleca się także osobom cierpiącym na wrzody żołądka i dwunastnicy. W znacznym stopniu redukują usadowienie się na błonie śluzowej żołądka bakterii Helicobacter pylori, która odpowiada za powstawanie tych chorób.

Czy można brać probiotyki profilaktycznie?

Badania dowodzą, że przyjmowanie probiotyków profilaktycznie nie jest szkodliwe dla zdrowia. Odpowiednio dobrany preparat może wpłynąć na poprawę Twojej odporności i zmniejszyć częstotliwość występowania niektórych chorób układu oddechowego, moczowego i przewodu pokarmowego. Ważne, aby probiotyk pasował do Twoich potrzeb, ponieważ nie każdy działa tak samo. Powinieneś na opakowaniu szukać informacji czy wybrany przez Ciebie preparat pomoże w Twoim problemie np. kolce niemowlęcej, zaparciach czynnościowych. Tylko wtedy jego stosowanie profilaktycznie będzie miało sens.

Profilaktyka naturalnymi probiotykami

Probiotyki znajdziesz nie tylko w preparatach z apteki. Naturalnym ich źródłem są kiszonki, które możesz jeść profilaktycznie przez cały rok. Dobroczynne bakterie kwasu mlekowego znajdziesz w kiszonej kapuście, ogórkach lub burakach. Objawiają się one w postaci białej pianki na wierzchu tych produktów. Dodatkowo probiotyki znajdziesz w jogurtach zawierających żywe kultury bakterii. Koniecznie sprawdź skład na etykiecie.

Czy można stosować probiotyki profilaktycznie w ciąży?

Nie ma przeciwwskazań do stosowania probiotyków w okresie ciąży. Często są wręcz zalecane, ponieważ odpowiednio dobrane mogą korzystnie wpływać na Twój stan zdrowia w tym czasie. Zmniejszają prawdopodobieństwo rozwoju cukrzycy ciążowej oraz ryzyko stanu przedrzucawkowego. Przyjmowane regularnie pomagają w często występujących problemach z wypróżnianiem.

Bez obaw możesz wprowadzić przyjmowanie probiotyków do swojego codziennego rytuału. Na pewno poczujesz ich dobroczynne działanie profilaktyczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl